fbpx

Bahçe Oturma Grupları ve Masa Takımları

Bahçelerimiz, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinin tadını çıkarmak istediğiniz, en özel yaşam alanlarımızdır. Bu nedenle bahçemizdeki ağaçların ve çiçeklerin, bahçe dekorunda ne kadar önemi varsa, bahçe mobilyalarının önemi bir o kadar vardır. Bahçeniz için mobilya söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Seçebileceğiniz çok farklı malzeme türlerinin olduğu gibi yapısal olarak da birçok seçenek bizlere sunulmaktadır.  

Oturma grupları ve masa sandalye takımları bunların en başında yerini almaktadır. Ahşap, Plastik, Polipropilen, Rattan ve Bambu hammaddelerinden imal edilmiş olan oturma grupları ve masa ve sandalye modelleri arasından bahçenizin manzarasını tamamlayacak ürünü bulmalısınız. Sanki kendiniz ve bahçeniz için özenle yapılmış gibi gösterecek, bahçenize uyum ve ahenk katacak bir model ve renk seçmelisiniz. Bitkileriniz çoğunlukla yeşilse, koyu kahverengi, beyaz veya krem ​​gibi doğal bir renk seçmelisiniz.  Sezon boyunca rengarenk çiçeklerle dolu bir bahçeniz varsa, mobilyalarınız için sarı, kırmızı, turkuaz veya mavi gibi cesur renkler seçmelisiniz.

 Tik, Sedir, İreko Çam ve Meşe gibi ağaçtan yapılmış bahçe mobilyası ürünleri harika görünümlerinin yanı sıra sadelik ve doğallığın bir simgesi gibidir. Ancak ahşap ürünlerin belli süreçlerde hava koşullarına karşı dayanıklı kalması için koruma cilası ve gerekli bakımlarını yapmak gerekir. Kullanılmadığı zamanlarda bahçe mobilyası örtüsü kullanmak çürümeye ve nem hasarına karşı mobilyalarınızı daha uzun süre dayanıklı kalmasına faydası olacaktır.

Polipropilen gaz enjeksiyon teknolojisi kullanılarak imal edilen sandalye ve masa ürünleri güneş ışınları, suya ve darbeye oldukça dayanıklı olan ürünlerdir. Polipropilen hammadde kullanılarak rattan görünümü verilmiş ürünlerde oldukça tercih edilmektedir. Bu ürünlerin kolay kolay bir şey olacağını düşünüyorum. Poliprolen sandalyeler ve masalar gibi Plastik bahçe mobilyalarınızın bakımı için önerebileceğimiz en iyi şey ılık sabunlu su ile sünger veya bir bezdir. Yaz aylarında çok kullanılıyorlarsa, taze görünmelerini sağlamak için ayda bir veya iki kez temizlemeyi deneyin. İnatçı lekeler olursa çamaşır suyu veya benzeri kimyasal ürünleri kullanabilirsiniz.

Rattan ve Bambu ürünlerde oldukça dayanıklı ve uzun süre dirençli kalacak niteliklere sahip olan hammaddelerdir.  Fakat onları da alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Rattan ürünlerde örgü kullanılan hasırların özellikle aynı çap ve ölçülerde olması önemlidir. Rattan ürünler seyrek örülmüş veya kırık olmamalıdır. Örgü işçiliğine bakarak uç kısımlarının gizlendiğine ve açıkta kalmamış olmasına özen göstermelisiniz. Koruma önlemleri olarak, aşırı su ve ısıdan korumak ilk tedbir olacaktır. Aşırı su ile yıkamak yerine fırça yardımıyla veya sabunlu bez ile yıkayıp, kuru bez ile silinmesi maddenin öz halini koruyacaktır. Rattan ve Bambu ürünlerinin fazla ısı görmesi içindeki nem oranını kaybetmesine neden olur, bu nedenle kuruyacak ve çatlamaya, kırılmaya başlayacaktır, buna dikkat etmelisiniz.

Sonuç olarak bahçe mobilyası seçiminin ne kadar önemli olduğu konusundaki bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim. Yanlış seçim yapmak belli bir süre sonra pişman olmanıza veya bahçenizin kötü görünmesine sebep olabilir. Satın aldığınız mobilyalar, uyumluluk olarak bahçenizin genel güzelliğini ve tasarımını iyileştirebilir veya azaltabilir.

Related Articles

Bahçe Mobilyaları bakımı

Dış Mekan Bahçe Mobilyaları ve Bakımı

Bahçelerimiz, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinin tadını çıkarmak istediğiniz en önemli yaşam alanlarımızdır. Tabii ki, doğa harikası mobilya seçimleriyle uzun yıllar boyunca sürecek dış mekan keyfini süreceğimiz ürünler için doğru mobilyalara yatırım yapmak en iyisidir. Bahçeniz için mobilya söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Seçebileceğiniz farklı malzeme türlerini kısaca tanıtırken, bahçe mobilyalarınıza nasıl bakacağınız hakkındaki bilgilerimizi […]
Read more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart Items

Empty cart

No products in the cart.

Return to Shop
Search for: