fbpx
Bahçe Mobilyaları bakımı

Dış Mekan Bahçe Mobilyaları ve Bakımı

Bahçelerimiz, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinin tadını çıkarmak istediğiniz en önemli yaşam alanlarımızdır. Tabii ki, doğa harikası mobilya seçimleriyle uzun yıllar boyunca sürecek dış mekan keyfini süreceğimiz ürünler için doğru mobilyalara yatırım yapmak en iyisidir. Bahçeniz için mobilya söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Seçebileceğiniz farklı malzeme türlerini kısaca tanıtırken, bahçe mobilyalarınıza nasıl bakacağınız hakkındaki bilgilerimizi sizinle paylaşacağız.

Dış Mekan Mobilya Seçenekleri

Alüminyum Bahçe Mobilyaları

Alüminyumdan yapılmış mobilyalar, paslanmaya ve hava koşullarına dayanıklı olmasının yanı sıra, hafif olması alüminyum ürünlerin seçimini biraz daha ön plana çıkarmaktadır. Bakımının kolaylığı ve oldukça uzun ömürlü olması en çok tercih edilme sebebidir.

Rattan Bahçe Mobilyaları

Rattan bahçe mobilyaları hem doğal görünümleri hem de estetik güzellikleri sayesinde son yıllarda çok tercih bahçe mobilyalarıdır. Rattanürünler uzun süre dayanıklı ve dirençli olan ham maddelerdir. Bakımının ve temizlenmesinin kolaylığı ile hava koşullarına oldukça dayanıklı olması tercih edilme sebeblerinin başındadır. Son yıllarda plastik hammadde olan polipropilen kullanılarak üretilen rattan görünümlü ürünler kalitesi ve dayanıklılığı konusunda kendini kanıtlamış rattan görünümlü ürünlerdir.

Ahşap Bahçe Mobilyaları

Ahşap bahçe mobilyaları popüler bir seçim olsa da, ahşap ürünler oldukça pahalıdır. En yaygın kullanılan ahşap kızılağaç, sedir, meşe, maun ve tik ağacından oluşur. Ahşap sandalyelerinizin ve masalarınızın uygun şekilde bakımı yapıldığında uzun yıllarca dayanıklılığını koruyabilir bazen 30 yıl kadar sürmelerine bile yardımcı olabilirsiniz.

Plastik Bahçe Mobilyaları

Plastik ve polipropilen bahçe mobilyaları hem dayanıklı hem de uzun ömürlü ürünlerdir. Bunlar genellikle istiflenebilir ve dolayısıyla saklanması kolay olan ürünlerdir. Zengin renk seçenekleri birbirinden güzel yapıları sayesinde, bahçenize uygun olan modelin seçimini yaptığınızda bahçenize ayrı bir ahenk ve hava katacak niteliklere sahip ürünlerdir.

Metal Bahçe Mobilyaları

 Metal ürünler bahçenizi oldukça davetkar ve güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayabilir. Belli süreçlerde bakımı yapıldığında uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlerdir.  Fakat diğer ürünler gibi oturma ve sırt alanı rahat değildir. Bu ürünleri kullanırken minder kulanılması rahatlığınıza ve görünümüne katkısı olacaktır.

Mobilyalarınızın Bakımı

Plastik, Alüminyum ürünleri ayda bir kez sterilize etmek iyi bir fikir olacaktır. Sabunlu veya nemli bir bez ile yüzeysel bir temizlik yapmanız sonrasında su ile yıkamanız faydalı olacaktır. İnatçı lekeler için bulaşık süngeri ile temizlik maddeleri kullanarak lekeleri çıkarmanız gerekebilir. Rattan ürünlerde bol su ile yıkamak yerine nemli bir bez ile silmenizi tavsiye ederim. Bu şekilde temizlik gelişen küçük lekeler ile birlikte küçük toz parçacıklarını giderir. Ahşap ürünlerde, ahşabın kalitesini korumak için çıplak ahşabın üzerinde su kullanılmasını önleyin. Sezon başlangıcında bakımını yapınız, mobilyaların zımpara kullanılarak temizlenmesi ve cilalanmasıyla bakımını yapmak ömrüne ömür katacaktır. Küçük bir rötuş, küçük çatlaklara ve çıplak noktalara bakacak ve daha büyük hasarlara dönüşmelerini engelleyecektir. Metal ürünlerinde belli süre sonrasında boya atması ve kabarmalar meydana gelecektir. Bunlarında zımpara ile eski boyaların temizlenip, önce antipas kullanılması ve sonra renk boyası atılması dayanıklılığını muhafaza edecektir.

Related Articles

Bahçe Oturma Grupları ve Masa Takımları

Bahçelerimiz, ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinin tadını çıkarmak istediğiniz, en özel yaşam alanlarımızdır. Bu nedenle bahçemizdeki ağaçların ve çiçeklerin, bahçe dekorunda ne kadar önemi varsa, bahçe mobilyalarının önemi bir o kadar vardır. Bahçeniz için mobilya söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Seçebileceğiniz çok farklı malzeme türlerinin olduğu gibi yapısal olarak da birçok seçenek […]
Read more

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart Items

Empty cart

No products in the cart.

Return to Shop
Search for: